Merhaba,

İnternet siteme hoş geldiniz. Akademik bir geçmişe sahip birey olarak buradayım ve sizlere kendimi tanıtarak akademik yolculuğum hakkında bilgi vermek istiyorum.

Kırşehir'de doğup büyüdüm. İlköğretimimi Kırşehir Vali Mithat Saylam İlköğretim Okulu'nda, lise eğitimimi ise Kırşehir Kızılırmak Lisesi'nde tamamladım. Üniversite eğitimim ise Fırat Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nde başladı. Ancak, ilk dönemin sonunda Kırıkkale Üniversitesi'ne yatay geçiş yaparak lisans eğitimime burada devam etme kararı aldım. Kırıkkale Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği alanında 2002-2006 yılları arasında lisans eğitimimi tamamladım.

Yüksek lisans eğitimimi ise Niğde Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde 2007-2009 yılları arasında gerçekleştirdim. Bu süreçte aynı zamanda askerlik görevimi Adana'da Yedek Subay olarak yerine getirdim. Bu dönemde değerli danışman hocam Prof. Dr. Fahrettin Öztürk'ün yurtdışı çalışma programı sebebiyle doktora eğitimine 2011 yılında Çukurova Üniversitesi Makine Mühendisliği alanında başladım. Daha sonra danışman hocamın Türkiye'ye dönmesiyle birlikte Niğde Üniversitesi'nde doktora eğitimime devam ettim ve 2016 yılında doktora derecemi aldım.

Akademik kariyerimdeki deneyimlerim:

  • 2008-2009 yılları arasında TÜBİTAK Proje Asistanı olarak görev aldım. Bu süreç Niğde Üniversitesi Makine Mühendisliği Anabilim Dalı'nda geçti.
  • 2009-2012 yılları arasında öğretim görevlisi olarak Kilis 7 Aralık Üniversitesi Meslek Yüksekokulu'nda çalıştım.
  • 2012-2016 yılları arasında Araştırma Görevlisi olarak Ahi Evran Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nde görev yaptım.
  • 2016-2020 yılları arasında ise Ahi Evran Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nde Yrd. Doç. Dr. unvanını aldım.
  • Halen Doç. Dr. unvanıyla Ahi Evran Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nde görev yapmaktayım.

Akademik ilgi alanlarım ve çalışmalarım, Makine Mühendisliği'nin farklı alanlarına odaklanmaktadır. Özellikle malzemelerin mekanik özellikleri, şekillendirilebilme ve sonlu elemanlar analizleri gibi konulara yoğunlaşmaktayım. Ayrıca son dönemlerde popüler olan topoloji optimizasyonu alanında da çalışmalarım bulunmaktadır. Bu süreç boyunca öğrencilere rehberlik etmek, araştırmalar yapmak ve bilgi üretimine katkıda bulunmak benim için büyük bir mutluluk kaynağı olmuştur.

Evli ve iki çocuk babasıyım. Çocuklarımı ve öğrencilerimi, vatanları için en iyi şekilde yetiştirmek en büyük amacımdır.

Sevgi ve saygılarımla,